Här finns vi

Arvika

Huvudkontor
Korpralsvägen 1
SE-671 34 Arvika

Mölndal

Flöjelbergsgatan 20C
431 37 Mölndal

Halmstad

Kristian IV:s väg 3, Box 839
Trade Center, vån 9
301 18 Halmstad

Härnösand

Nybrogatan 19
871 31 Härnösand

Karlstad

Kasernhöjden 12
653 39 Karlstad

Kristianstad

Stridsvagnsvägen 14

291 39 Kristianstad

Lidköping

Postadress:
Fabriksgatan 4
531 60 Lidköping

Besöksadress och leveransadress:
Fiskaregatan 8C ”Sibirien 3”
531 60 Lidköping

Lund

Odlarevägen 14
226 60 Lund

Ludvika

Engelbrekt Office,
Carlavägen 12
77130 Ludvika

Norrköping

FirstOffice Kungsängen
Svärmaregatan 3
603 61 Norrköping

Stockholm

Löfströms allé 5
172 66 Sundbyberg

Söderhamn

Kyrkogatan 16
82632 Söderhamn

Torpshammar

Munkbyn 605
841 77 Torpshammar

Trollhättan

Nohabgatan 12E
461 53 Trollhättan

Västerås

Kungsleden Skrapan

Kopparbergsvägen 10

722 13 VÄSTERÅS

ICON Växjö

Storgatan 82A
35227 Växjö

Årjäng

Snarkil, Kasa
SE-672 95 Årjäng

Örnsköldsvik

Strandgatan 15
891 33 Örnsköldsvik

Östersund

Ringvägen 2B
831 34 Östersund

Gruppchefer

Christian Olsson
Elkraft Norr & Transmissions och regionnät

Christian.olsson@nektab.se
076-7724620

Eva Olsson
Tillstånd, Projektadministration & HMSK

eva.olsson@nektab.se
070-2668542

Johan Osterloh
Elkraft Syd

johan.osterloh@nektab.se
0721483521

Marcus Neumann
Elkraft Öst

marcus.neumann@nektab.se
072-5382650

Simon Benjaminsson
GIS & Markåtkomst

simon.benjaminsson@nektab.se
0730580100

Marcus Detterberg
Elkraft och Fiber Väst

marcus.detterberg@nektab.se
076-7721632

Viktor Hallström
Stationer & Ställverk

viktor.hallstrom@nektab.se
0702626911

Ledning

Marthin Pettersson
VD (CEO)

marthin.pettersson@nektab.se
0761155613

Sakarias Thronborg
Operativ chef (COO)

sakarias.thronborg@nektab.se
076-115 56 15

Tony Lundberg
Chief information officer (CIO)

tony.lundberg@nektab.se
073-325 92 48

Christina Nilsson-Särnblad
Ekonomichef (CFO)

christina.nilsson-sarnblad@nektab.se
072-538 26 47

Henrik Hedbom
Affärsutvecklingschef

henrik.hedbom@nektab.se
076-115 56 03

John Ericsson
HR-generalist

john.ericsson@nektab.se
073-541 97 35

Stödfunktioner

Hanna Erixon
Kommunikatör & Hållbarhetsansvarig

hanna.erixon@nektab.se
0721483524

Tommy Staaff-Karlsson
Dataskyddsombud (DSO)

extern.dso@visma.com
076 306 1243

Lotta Elvén
Kvalitetsansvarig

lotta.elven@nektab.se
0767724623

Visselblåsning

Våra medarbetare, kunder och leverantörer är viktiga källor för insikter om områden där vi kan förbättras. Som en organisation grundad på värderingar om att vara lyhörda, drivande och pålitliga uppmuntrar vi alla att dela eventuella bekymmer om oegentligheter som strider mot NEKTABs värderingar, affärsetik eller gällande lagar. Vi vill att alla ska känna sig fria att prata utan oro för repressalier och du kan välja att rapportera anonymt. Vill du lämna uppgifer finns vår visselblåsarpolicy med en enkel rapporteringsfunktion. Klicka på knappen nedan! 

Rapportera