VI PÅ NEKTAB

Stad :
Roll :

Jessica Öhrman

Projektör/Beredare | Trollhättan
jessica.ohrman@nektab.se
070-612 04 35

Erik Nilsson

Projektör/Beredare | Västerås
erik.nilsson@nektab.se
072-229 20 12

Anton Kuusijärvi

Beredare | Halmstad
anton.kuusijarvi@nektab.se
070-312 46 98

Micke Glans

Beredare | Halmstad
micke.glans@nektab.se
070-210 03 39

Jonas Berggren

Projektledare/Beredare | Norrköping
jonas.berggren@nektab.se
073-062 02 41

John Andersson

HR-generalist | Karlstad
john.andersson@nektab.se
073-541 97 35

Johan Insulander

Projektör/Beredare | Göteborg
johan.insulander@nektab.se
073-059 36 83

Jakob Eman

Beredare/projektledare | Örnsköldsvik
jakob.eman@nektab.se
070-305 97 47

Anna Andersson

Ekonomi | Arvika
anna.andersson@nektab.se
073-050 62 39

Adam Liifw

Projektledare/projektör | Västerås
adam.liifw@nektab.se
073-078 52 07

Amanda Hult

Markförhandlare | Trollhättan
amanda.hult@nektab.se
073-447 22 61

Emil Philipsson

Beredare & Projektör | Stockholm
emil.philipsson@nektab.se
073-078 52 07

Matilda Lindgren

Projektledare & projektör | Stockholm
matilda.lindgren@nektab.se
073-067 63 86

Viktor Frigell

Beredare & Projektör | Stockholm
viktor.frigell@nektab.se
073-089 65 52

Martin Stålby

Tekniker/projektör | Lidköping
martin.stalby@nektab.se
076-107 48 65

Carolina Emanuelsson

Miljökonsult | Halmstad
carolina.emanuelsson@nektab.se
076-112 45 35

Karin Sundin

Projektledare/projektör | Arvika
karin.sundin@nektab.se
070-381 80 60

Johan Jönsson

Projektör/Beredare | Trollhättan
johan.jonsson@nektab.se
070-432 60 40

Roberth Johansson

Projektör/Beredare | Norrköping
roberth.johansson@nektab.se
073-069 36 02

Linda Kyprianou

Ekonomiassistent | Göteborg
linda.kyprianou@nektab.se
070-212 32 18

Robin Hultman

Projektör/Beredare | Trollhättan
robin.hultman@nektab.se
073-068 57 79

Johan Montén

Projektör/Beredare | Göteborg
johan.monten@nektab.se
073-071 46 83

Ylva Nordström

Projektledare | Stockholm
ylva.nordstrom@nektab.se
070- 317 80 20

Elina Lindroth

Kraftledningsprojektör | Söderhamn
elina.lindroth@nektab.se
073-095 79 00

Alexander Karlsson

Projektör/Beredare | Trollhättan
alexander.kalsson@nektab.se

Dino Wellerdal

Beredare/projektör | Stockholm
dino.wellerdal@nektab.se
073-0437080

Viktor Hallström

Projektör | Karlstad
viktor.hallstrom@nektab.se
070-262 69 11

Christopher Koijan

Beredare/projektör | Västerås
christopher.koijan@nektab.se
070-222 87 61

Dennis Kvist

Projektledare/beredare | Norrköping
dennis.kvist@nektab.se
070-190 63 30

Jesper Hägerstrand

Beredare/projektör | Stockholm
jesper.hagerstrand@nektab.se
073-323 06 42

Noel Ignatova

Projektör/beredare | Halmstad
noel.ignatova@nektab.se
076-125 76 46

Oskar Holmblad

Beredare/projektör | Göteborg
oskar.holmblad@nektab.se
073-084 04 18

Magnus Häggström

Beredare/projektör | Örnsköldsvik
magnus.haggstrom@nektab.se
070-677 42 21

Janan Yosef

Beredare/projektör | Göteborg
janan.yosef@nektab.se
076-1368167

Simo Ouallou

Beredare/projektör | Göteborg
simo.ouallou@nektab.se
076-1279211 

Daniel Nordebo

Tillståndshandläggare | Göteborg
daniel.nordebo@nektab.se
076-110 47 32

Per Snygg

Jordningsingenjör | Lidköping
per.snygg@nektab.se
070-284 04 35

Erik Börjesson

Projektör/Beredare | Lidköping
erik.borjesson@nektab.se
070-645 04 35

Vendela Bernström

Kraftledningsprojektör | Östersund
vendela.bernstrom@nektab.se
073-823 08 28

Maja Landbris

Kraftledningsprojektör | Stockholm
maja.landbris@nektab.se
073-823 08 27

Erik Bertilsson

Projektledare | Stockholm
erik.bertilsson@nektab.se
073-430 48 78

Mattias Kronebrant

Beredare/Projektör | Örnsköldsvik
mattias.kronebrant@nektab.se
070-513 95 18

Heikki Relander

Projektledare | Stockholm
heikki.relander@nektab.se
073-260 38 88

Agneta Grahn

Ekonomi | Arvika
agneta.grahn@nektab.se
076-110 08 27

Alexander Lönnqvist

Beredare & projektör | Göteborg
alexander.lönnqvist@nektab.se
073-151 55 00

Anders Lindqvist

Projektledare | Arvika
anders.lindqvist@nektab.se
076-115 56 09

Anders Ringblom

Beredare | Trollhättan
anders.ringblom@nektab.se
076-772 16 34

Ann-Charlott Sjöquist

Ekonomi | Arvika
ann-charlott.sjoquist@nektab.se
073-842 48 00

Benjamin Grimstad

GIS | Karlstad
benjamin.grimstad@nektab.se
073-098 43 23

Christer Hörnfeldt

Beredare | Örnsköldsvik
christer.hornfeldt@nektab.se
070-583 85 91

Christian Olsson

Projektledare & gruppchef lokalnät norr | Torpshammar
christian.olsson@nektab.se
076-772 46 20

Christina Nilsson-Särnblad

CFO | Arvika
christina.nilsson-sarnblad@nektab.se
072-538 26 47

Elin Persson

Projektadministratör | Torpshammar
elin.persson@nektab.se
076-115 56 11

Emelia Lind

Beredare | Halmstad
emelia.lindh@nektab.se
070-160 66 15

Emil Nordstrand

Beredare | Trollhättan
emil.nordstrand@nektab.se
070-297 61 25

Emma Edvardsson

Kraftledningsprojektör | Karlstad
emma.edvardsson@nektab.se
072-148 35 97

Erik Pauli

Projektledare & beredare | Göteborg
erik.pauli@nektab.se
070-275 96 95

Erik Larsson

Projektledare & byggledare | Göteborg
erik.larsson@nektab.se
076-782 06 41

Eva Olsson

Miljökonsult & gruppchef tillstånd | Trollhättan
eva.olsson@nektab.se
070-266 85 42

Hanna Erixon

Miljökonsult & Kommunikatör | Trollhättan
hanna.erixon@nektab.se
072-148 35 24

Henrik Hedbom

Affärsutvecklingschef | Göteborg
henrik.hedbom@nektab.se
076-115 56 03

Hugo Hemlin

Beredare & projektör | Trollhättan
hugo.hemlin@nektab.se
072-148 35 95

Isac Pavoson

Beredare/projektör/projektledare | Västerås
isac.pavoson@nektab.se
073-842 39 70

Jarl Bergström

Beredare & projektör | Lidköping
jarl.bergstrom@nektab.se
076-772 16 37

Jerker Jonsson

Fiberprojektör | Lidköping
jerker.jonsson@nektab.se
070-257 53 29

Jesper Selin

Beredare & projektledare | Göteborg
jesper.selin@nektab.se
070-839 79 00

Johan Osterloh

Projektledare & gruppchef lokalnät syd | Göteborg
johan.osterloh@nektab.se
072-148 35 21

Johan Persson

Beredare & gruppchef lokalnät väst | Trollhättan
johan.persson@nektab.se
076-115 56 17

Johannes Avramovici

Beredare & projektör | Stockholm
johannes.avramovici@nektab.se
070-261 89 06

Karin Franzen

Projektadministratör | Lidköping
karin.franzen@nektab.se
070-145 76 63

Karl-Johan Stjernström

Projektör & konstruktör | Stockholm
karl-johan.stjernstrom@nektab.se
072-042 50 99

Lennart Pettersson

Beredare & projektör | Lidköping
lennart.pettersson@nektab.se
076-115 56 12

Lina Forsman

Markförhandlare | Arvika
lina.forsman@nektab.se
070-200 38 51

Linnea Sjöholm

Kraftledningsprojektör | Stockholm
linnea.sjoholm@nektab.se
072-455 15 00

Lisa Svanholm

Kraftledningsprojektör | Karlstad
lisa.svanholm@nektab.se
076-772 16 68

Lotta Elven

Ekonomi | Arvika
lotta.elven@nektab.se
076-772 46 23

Ludvig Edman

GIS-ingenjör | Karlstad
ludvig.edman@nektab.se
072-148 35 96

Marcus Detterberg

Beredare | Lidköping
marcus.detterberg@nektab.se
076-772 16 32

Marcus Neumann

Projektör & gruppchef lokalnät öst | Stockholm
marcus.neumann@nektab.se
072-538 26 50

Marthin Pettersson

VD | Lidköping
marthin.pettersson@nektab.se
076-115 56 13

Martin Sundbäck

GIS | Karlstad
martin.sundback@nektab.se
072-572 86 42

Mathias Nordberg

Beredare & projektör | Stockholm
mathias.nordberg@nektab.se
076-795 26 69

Mattias Bergström

Beredare | Härnösand
mattias.bergstrom@nektab.se
070-244 70 57

Fredrik Thorén

Projektledare | Halmstad
fredrik.thorén@nektab.se
076-126 00 28

Ronny Alkanius Källdalen

Senior tillståndshandläggare | Halmstad
ronny.alkaniuskalldalen@nektab.se
076-119 86 07

Niklas Andersson

Beredare | Härnösand
niklas.andersson@nektab.se
070-259 24 06

Peter Waldeck

Miljökonsult | Göteborg
peter.waldeck@nektab.se
072-538 26 51

Robert Sanfridsson

Beredare, projektledare & driftledning | Lidköping
robert.sanfridsson@nektab.se
070-8945519

Roger Olsson

Projektör & projektledare | Östersund
roger.olsson@nektab.se
076-764 01 10

Simon Benjaminsson

Gruppchef GIS & mark | Västerås
simon.benjaminsson@nektab.se
073-058 01 00

Sakarias Thronborg

COO-Operativ chef | Göteborg
sakarias.thronborg@nektab.se
076-115 56 15

Sofia Feltbäck

Miljökonsult | Trollhättan
sofia.feltback@nektab.se
072-506 82 03

Sophia Pettersson

Projektadministratör | Lidköping
sophia.pettersson@nektab.se
076-838 36 32

Stefan Forsberg

Beredare & projektör | Årjäng
stefan.forsberg@nektab.se
072-538 26 49

Stefan Yrjas

Markförhandlare | Norrköping
stefan.yrjas@nektab.se
073-038 76 00

Susanne Moberg

Projektadministratör | Arvika
susanne.moberg@nektab.se
076-772 46 27

Tobias Carlsson

GIS-ingenjör | Karlstad
tobias.carlsson@nektab.se
076-1347004

Anton Bondesson

GIS-ingenjör | Karlstad
anton.bondesson@nektab.se
076-129 95 83

Tobias Hellman

Projektör & beredare | Stockholm
tobias.hellman@nektab.se
073-097 40 25

Toni Suonenlahti

Beredare | Karlstad
toni.suonenlahti@nektab.se
070-999 36 00

Tony Lundberg

CIO | Karlstad
tony.lundberg@nektab.se
073-325 92 48

Ulrika Kadin

Projektadministratör & beredare | Torpshammar
ulrika.kadin@nektab.se
076-127 76 31